Jiří Cmunda Roupec


Jestli si někdo zaslouží vstoupit do znojemské virtuální síně slávy, tak je to bez jakýchkoliv diskusí Jirka Cmunda Roupec.
Když na začátku minulých sedmdesátých let založil skupinu Voraři, asi netušil, že za pár let pronikne do světa české country hudby, bude postupovat z krajských kol do celostátních finále Porty, bude zvána na festivaly, bude natáčet v rozhlase i v televizi, vydá desku. 

Cmunda napsal pro Voraře desítky písniček na převzaté i vlastní melodie. Dodnes mnohé z nich mají znojemské country kapely ve svém repertoáru a občas se objeví i v rádiu.

Cmunda nepreferoval jen skupinu Voraři, ale snažil se, aby country hudba na Znojemsku žila, aby zde vznikaly i další kapely a měly možnost se ukázat na veřejnosti. Byl v letech 1973 až 1982 hlavním organizátorem přehlídek znojemských country skupin. Po rozchodu Vorařů se dál věnoval skládání písniček, vystupoval sám či s Maxem Förstem, organizování příležitostných setkání, moderoval Westerníček, později organizoval pořad Čechr, na něj navázal pořadem Znojemská hudební apatyka. Příště určitě vymyslí něco dalšího, aby se country muzikanti a jejich posluchači mohli opět sejít.


                                                                                                                             Ing. Jan Pausar